Aleja Spacerowa w nowej odsłonie

#Humanitaryzm #Bezstronność #Neutralność #Niezależność #Dobrowolność #Jedność #Powszechność

Aleja Spacerowa w Płocku…

można już po niej spacerować, jeździć rowerem, biegać a także odpoczywać. Na wiosnę będziemy cieszyć się pięknymi roślinami.

Jest bezpiecznie i komfortowo.

Czekamy jeszcze na drobne poprawki, korekty i montaż tablic informacyjno-tematycznych.

Gorąca prośba do Was Płocczanie – CIESZMY SIĘ, KORZYSTAJMY Z NIEJ I DBAJMY O NIĄ!

W imieniu swoim i Płocczan dziękuję Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka za poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowania terenu alei oraz włączenie akcentów czerwonokrzyskich w infrastrukturę.

Dziękuję Wam Płocczanie za wszystkie głosy oddane w ramach Budżetu Obywatelskiego na projekt Przebudowa Alei Spacerowej w 2018 r. Co prawda zabrakło wtedy głosów, ale pokazaliśmy, że to ważna inwestycja.

Dziękuję Wszystkim Państwu  zaangażowanym w przebudowę Alei Spacerowej, zachęcam do spacerów oraz poznania najstarszej na świecie organizacji humanitarnej, która na świecie działa od 1863 roku a w Płocku od 8 marca 1919r.

Zachęcam do wirtualnego spaceru Aleją Spacerową:

https://www.facebook.com/MiastOZyje/videos/708115294005768

Szczegóły inwestycji

Zmiany, które kosztowały niemal 1,8 mln zł, objęły całą aleję Spacerową. Pod ziemią ułożono nową kanalizację deszczową i wodociągową, sieć oświetleniową i kable telekomunikacyjne. Na całej długości pasażu, mającego 185 metrów, jest nowa nawierzchnia z kostki betonowej. Natomiast w strefach odpoczynku jest nawierzchnia mineralna, przepuszczająca wodę.

Deptak między ul. Ostatnią a Al. Kobylińskiego zazielenił się. Rosnące tu rośliny uzupełniliśmy o nowe nasadzenia. Dosadziliśmy dwadzieścia siedem drzew – sześć klonów tatarskich, czternaście olch i siedem lip. Są także nowe krzewy i byliny, łącznie ponad 3 tysiące roślin. Część z nich tworzy ogrody deszczowe, czyli specjalne rabaty zatrzymujące wodę spływającą z chodników. Urok tego miejsca będzie widać wiosną, gdy wyrosną liście i kwiaty.

Dla wygody użytkowników ustawiono wiele wygodnych ławek. Są takie z oparciami i bez, w formie leżanek i siedzisk. Z innych elementów małej architektury są stojaki na rowery i śmietniczki podzielone na cztery części, aby segregować odpady.

Przestrzeń urozmaicają czerwone akcenty m.in. na ławkach. Przechodnie zauważą również zatopione w nawierzchni hasła: humanitaryzm, dobrowolność, bezstronność, jedność, neutralność, niezależność i powszechność. To nawiązanie do symboli i zasad Polskiego Czerwonego Krzyża. Płocczanie nie tylko wypoczną w ładnym otoczeniu, poznają też historię i działania organizacji – dodaje. Te dane znajdą na sześciu czerwonych tablicach. Pozostałe osiem, w szarym kolorze, wypełnią informacje o roślinach itd.

Dzięki tej modernizacji powstał ciąg trzech alei – Roguckiego, Nowaka i Spacerowej – łączących trzy płockie osiedla: Łukasiewicza, Tysiąclecia i Stare Miasto. Mieszkańcy w otoczeniu zieleni pokonają trasę od nowego stadionu niemal nad Wisłę. Mogą ją przejechać na rowerze, bo po nowym deptaku pozwolono poruszać się jednośladom, a na dwóch pozostałych są wytyczone ścieżki rowerowe.

Podziel się

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email